Dofinansowane projekty partnerskie RITA (konkurs wiosna 2018)

Dofinansowane projekty partnerskie RITA (konkurs wiosna 2018)

W wiosennym naborze do otwartego konkursu programu RITA otrzymaliśmy 99 wniosków, z czego 1 został odrzucony formalnie. Z 98 wnioskami, które przeszły kontrolę formalną, zapoznała się Komisja Grantowa a my z radością prezentujemy wyniki jej prac.

W tej edycji dofinansujemy 13 projektów, na łączną kwotę ponad 730 000 zł. Aż dwa dofinansowane projekty będą realizowane w Armenii, w tym jeden zakłada wsparcie lokalnych stacji telewizyjnych – dzięki Towarzystwu Demokratycznemu Wschód lokalne armeńskie media ponownie będą rosnąć w siłę! Praktyczny kurs konsultacji społecznych dla swoich ukraińskich partnerów z Opory przeprowadzi Fundacja Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia” – po raz pierwszy otrzymująca dotację w programie RITA. Stowarzyszenie Rozwoju Solca Kujawskiego pomoże opracować strategię dla Czortkowa (pokazując też doświadczenia przygotowania uchwalonej już strategii dla Bashtanki). Pod armeńskim niebem spotkają się polskie ekspertki z Pomorza i lokalni nauczyciele i uczniowie – razem założą kluby astronomiczne i młodych odkrywców i będą zgłębiać innowacyjne metody edukacyjne.

Organizacje, których projekty zostały dofinansowane dotrą też do Mołdawii i Kirgistanu. Kto jeszcze i gdzie zaplanował swoje działania? Zobaczcie listę dofinansowanych projektów.

Organizacjom, które otrzymały granty – serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w realizacji projektów!

Koordynatorka projektów skontaktuje się niebawem z osobami wskazanymi we wniosku w celu przekazania ew. uwag komisji grantowej do projektów i dopełnienia formalności. Wszyscy wnioskodawcy będą mogli zapoznać się z kartą oceny swojego wniosku, która będzie dostępna po zalogowaniu się do generatora wniosków FED pod koniec maja.

Wniosek odrzucony formalnie: RITA/2018/209226, wniosek odrzucony na podstawie pkt 5.3 regulaminu konkursu programu RITA – Przemiany w regionie.