Ідея
Партнерські проекти фінансуються з програми RITA в рамках відкритих грантових конкурсів. Партнерство і обгрунтування проекту реальними потребами, а також його розміщення у відповідному географічному регіоні та тематичній сфері – це ключеві справи при оцінці проектної заявки.
Партнерство відображається у спільному плануванні і реалізації проекту – оба партнери – польська неурядова організація, що є лідером партнерства і формально подяє заявку а також відповідна установа з країни, охопленої програмою, повинні мати рівний вплив на форму проекту та прийняття рішень, спільно нести відповідальність за результати проекту. Надзвичайно важливими є взаємодовіра партнерів та обмін досвідом.
Проекти, що подаються на конкурс, повинні відповідати реальним потребам. В діагнозі потреб неоціненною є участь партнера зі сходу – це він, будучи на місці, найкраще ознайомлений з цільовою групою і може перевіряти її потреби. Польський партнер, який найкраще знає польський досвід, пропонує ці розв’язки (приклади), якими варто скористатись в даному проекті.
Програма RITA має широкий тематичний спектр, однак всі пропоновані проекти повинні зосереджуватись на стійкості і поширенні результатів, в контектсі польського досвіду.
Принципи набору
Фінансування з програми RITA можуть отримати зареєстровані в Польщі неурядові організації на реалізацію партнерських проектів разом з суб’єктами і особами з країн Східної Європи, Кавказу та Центральної Азії.
Проекти повинні вести до довготривалих демократичних, суспільних та економічних змін в країнах охоплених програмою, враховувати поширення польського досвіду та стосуватись наступних сфер:
- суспільні та соціальні проблеми,
- освіта та виховання,
- розвиток підприємництва,
- культурна спадщина,
- розвиток та підтримка третього сектору,
- розвиток та підтримка місцевого самоврядування,
- розвиток незалежних та сучасних ЗМІ.
Висота фінансування одного проекту це максимально 60.000 zł (ок. 17.650 USD).
Мінімальний власний внесок: 15% вартості всього проекту (внесок фінансового чи нефінансового характеру або вклад праці волонтерів).
Деталі, що стосуються участі у відкритому конкурсі поміщенні у Витязі з правил конкурсу.
Питання що часто задаються
Чи передбачається розподіл коштів за географічним/тематичним критерієм?
Ні, ми не накидаємо розподілу коштів за такими критеріями. Головний фактор, який рішає про дофінансування того чи іншого проекту, це якість запланованих в проекті дій та реальне партнерство на етапі приготування грантової заявки та на етапі реалізації проекту.
Чи є доступний зразок партнерського листа?
Ми не надаємо зразка партнерського листа, тому що хочемо, щоб кожен партнер організації, яка подає заявку, своїми словами розказав в чому суть партнерства. З листа хочемо дізнатись, як починалася співпраця між партнерами, як формувався розподіл обов’язків для реалізації проекту. Лист має бути партнерським листом (містити конкретні плани, що визначають партнерство) а не інтенційним листом, що є лише декларацією співпраці.
Чи організація не з Польщі може безпосередньо подавати заявку на грант?
Ні, право подавати заявку на грантовий конкурс мають лише зареєстровані в Польщі неурядові організації. Необхідним є однак партнерство з інституцією з країни охопленої програмою: Азербайджан, Білорусь, Вірменія, Грузія, Казахстан, Киргизстан, Молдова, Росія, Таджикистан, Україна, Узбекистан.
Чи проектні дії можуть проходити також у Польщі чи лише за кордоном?
Дії, передбачені проектом, можуть відбуватися також у Польщі, якщо є в цьому потреба, що виникає з програмних та інших міркувань (економічних, безпеки).
Чи партнер організації, що подає заявку, також має реєструватися в генераторі заявок?
Ні, акаунт в генераторі зобов’язана відкрити лише польська організація, яка і є стороною, що формально подає заявку.