Spotkanie informacyjne dla Wnioskodawców

Zapraszamy do udziału w spotkaniach informacyjnych dotyczących naboru wniosków w konkursie na projekty partnerskie w ramach programu RITA w edycji wiosennej 2023.

Jeśli pracujesz w organizacji pozarządowej i współpracujesz z instytucjami z Europy Wschodniej, Azji Centralnej lub Kaukazu Południowego a dodatkowo masz pomysł na przekazanie polskiego doświadczenia parterom to nie wahaj się i spotkaj się z nami, aby dowiedzieć się jak program RITA wspiera rozwijanie kontaktów międzynarodowych i utrzymywanie relacji.

W czasie spotkania:

  • przedstawimy cel Programu,
  • omówimy obszary tematyczne konkursu i  działania możliwe do dofinansowania,
  • przejrzymy zapisy Regulaminu konkursu oraz zmiany jakie w nim nastąpiły w tej edycji,
  • przybliżymy procedurę składania i oceny wniosków,
  • pokażemy generator wniosków i formularz projektowy
  • przedstawimy doświadczenia organizacji realizującej projekty przy wsparciu programu RITA w Kazachstanie, Rosji i Ukrainie (na spotkaniu w Bydgoszczy).

Spotkanie poprowadzą Agnieszka Świeczka i Ewa Sobiesak z zespołu programu RITA.

O współpracy z RITĄ opowie dr Aleksander Skaliy ze Stowarzyszenia AZS Wyższej Szkoły Gospodarki, który będzie nas gościł na spotkaniu w Bydgoszczy w Wyższej Szkole Gospodarki, koordynator projektów przekazujących polskie doświadczenia z zakresu bezpieczeństwa do Wschodnich parterów.

Spotkanie będzie też okazją do zadania pytań i wyjaśnienia Państwa wątpliwości związanych z Regulaminem konkursu oraz planowanymi projektami. Zastanawiasz się, co rozumiemy jako projekt partnerski? Opowiada o tym poniższy film.